Lokalizacja

Restauracja Stary Młyn Hotel Stary Młyn Strzelnica sportowa

Ciekawe strony

Odkryj Krainę Sowiogórskich Tajemnic

29 Styczeń 2016

Odkryj Krainę Sowiogórskich Tajemnic

Ferie z historią i tajemnicą w tle? Dlaczego nie!

Gmina Walim, położona w Górach Sowich, jest miejscem pełnym tajemnic. Tu znajdziesz piękno matki natury, tu będziesz stąpać po średniowiecznych zakątkach Zamku Grodno, tu wejdziesz w głąb Ziemi, aby prześledzić nierozpoznane poniemieckie Sztolnie Walimskie, tu ?, tu na pewno odpoczniesz.

W Gminie Walim jest tak naprawdę!Położeni w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczeni górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcujemy z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic, oprócz wielu atrakcji turystycznych, m.in. tj. Zamek Grodno       w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody, urokliwe kościoły i stare cmentarze, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Gmina Walim pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową.

Odwiedzając Gminę Walim warto choć na chwilę zatrzymać się w Zamku Grodno. Miejsce to od zawsze przyciąga turystów wędrujących zboczami wzgórza Choina. Co w tym miejscu jest takiego co wabi i zniewala??Oczywiście ? tajemnica!?Zaś zwiedzanie zamkowych zakamarków może dostarczyć mnóstwo emocji, bowiem czekają tam na turystów  niespodzianki, razem z Białą Damą, która wygląda  swego wybawcy w zakratowanym lochu.

Drugą niezwykłą ?wizytówką? Gminy Walim, która od lat przyciąga rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód, są Sztolnie Walimskie. Podziemne trasy turystyczne w kompleksie ?RIESE? są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Obiekt ten jest tym bardziej niezwykły, iż jego budowa nie została ukończona, a  jego pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i nadziemnych budowli do dziś owianych mgłą tajemnicy, co do ich przeznaczenia.

Gmina Walim to miejsce, w którym im więcej udaje się odkryć, tym więcej pojawia się jednak pytań, zagadek i wątpliwości?

Zapraszamy, do Krainy Sowiogórskich Tajemnic, do odkrywania jej piękna, sekretów i osobliwości, a także do obejrzenia materiału przygotowanego przez Telewizję Sudecką,  ukazującego Sztolnie Walimskie oraz Zamek Grodno.

SKARB UKRYTY POD ZIEMIĄ : http://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/60234,skarb-ukryty-pod-ziemia

Źródło:walim.pl

Powrót news_archive_btn