Lokalizacja

Restauracja Stary Młyn Szuwarek

Ciekawe strony

Szlakiem legend - Kraina Sowiogórskich Tajemnic

Szlakiem legend

1 

Okres wakacyjny nieubłaganie minął. Jednakże niedawno rozpoczęty rok szkolny oraz kończący się okres urlopowy, nie jest jednoznaczny z zakończeniem sezonu turystycznego. Na terenie naszej gminy trwa on bowiem przez cały rok. Dlatego też  Gmina Walim wraz z grupą Zjednoczeni Pasją, dla wszystkich lubiących aktywną formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, przygotowała nową atrakcję ? a  mianowicie podążanie ?szlakiem legend?, składającym się z sześciu przepięknych opowieści,  w poszukiwaniu niezwykłych miejsc oraz historii do nich nawiązujących.

Tablice z legendami usytuowane są na terenie gminy w miejscach powstania każdej z zaskakujących historii.

Przemierzając naszą Krainę Sowiogórskich Tajemnic, każdy może poczuć się poszukiwaczem, odkrywcą legendarnych podań, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nasze legendy opowiadają bowiem o pięknej Małgorzacie, nocnym myśliwym, a także skąd wywodzi się  nazwa Góry Sowie. Przedstawiają  także historię żelaznej lipy, wiernego psa oraz szwedzkiego generała. 

Zachęcamy do odwiedzania Gminy Walim w poszukiwaniu wszystkich sześciu tablic, na których w niezwykle artystyczny sposób zobrazowano i opowiedziano te wspaniałe historie.

1. Legenda o nazwie Gór Sowich

2

2. Legenda o żelaznej lipie

3

3. Legenda o szwedzkim generale


4

4. Legenda o pięknej Małgorzacie

5

5. Legenda o wiernym psie

6


6. Legenda o nocnym myśliwym

7